Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii | Rejestracja Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii zakończona!
12714
post-template-default,single,single-post,postid-12714,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-2.7.1544137813,qode-theme-ver-2.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Rejestracja Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii zakończona!

Rejestracja Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii zakończona!

18:01 29 Sierpień in Informacje ogólne

W poniedziałek 27 sierpnia br. proces rejestracji Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii został ostatecznie zakończony.

W składzie IGBiNT znalazło się ponad 100 podmiotów z rynków Blockchain, sztucznej inteligencji, walut cyfrowych i innych innowacyjnych technologii.

Po czterech miesiącach – czyli dość szybko – dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób w poniedziałek 27 sierpnia Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii została zarejestrowana. Teraz całe środowisko tworzące miejsca pracy i przyciągające nowoczesność do Polski ma swojego reprezentanta. Będziemy rozmawiać o podatkach, regulacjach, ale i wdrażać zasady etyki dla branży. Dziękuję wszystkim za ciężką pracę!” – podsumowuje ostatni okres Robert Wojciechowski z Komitetu Założycielskiego. W procesie rejestracji Izbę reprezentował pełnomocnik mecenas Damian Wojnowski.

O konieczności powstania Izby mówiło się w środowisku Blockchain i walut cyfrowych od kilku lat. Ostatecznie temat stał się możliwy do realizacji w tym roku, w momencie zaistnienia synergii różnych osób i organizacji z naszego rynku.

Jakie cele stawia przed sobą IGBiNT? Chcemy być niezależnym organem doradczym, integrować środowiska walut cyfrowych, Blockchain i innych nowych technologii (przy okazji propagować wszelkie innowacje) i pełnić rolę sądu polubownego dla naszej branży. Naszą ambicją jest też wspieranie władz w kwestii regulacji nowych rynków i edukowanie Polaków w temacie nowoczesnych technologii.

Dziękujemy wam za udzielone wsparcie i pomoc. Śledźcie nasze kanały social media i stronę internetową. Wkrótce opublikujemy informacje o naszych kolejnych działaniach!