26/04/2018 - burza mózgów

Piotr Bień

Dnia 26/04/2018 odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli Komitetu Założycielskiego Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii w Warszawie.

Na spotkaniu obecni byli:

- Robert Wojciechowski (Przewodniczący)

- Łukasz Zgiep

- Piotr Bień

- Rafał Kiełbus

- Mikołaj Hewelt (Kancelaria Prawna HWW - Hewelt Wojnowski i Wspólnicy)

- Karol Stańczak

 

Pierwsza część rozmów poświęcona była dyskusji na temat możliwości zaprezentowanych przez osoby uczestniczące w pierwszym spotkaniu Komitetu Założycielskiego z dnia 20/04/2018.

Zgodnie z duchem współpracy, edukacji i chęci rozwoju, przedstawiciele Komitetu zdecydowali wziąć na swoje barki brzemię odpowiedzialności i założyli stowarzyszenie zwykłe, pod nazwą „Stowarzyszenie Blockchain i Nowych Technologii”. Stowarzyszenie ma na celu uprawomocnienie podjętych działań i umożliwienie rozpoczęcia zbierania finansowania w postaci złotówek i kryptowalut na rzecz zawiązania się Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii.

Stosowne dokumenty rejestracyjne zostały przygotowane przez kancelarię HWW (Hewelt Wojnowski i Wspólnicy), podpisane przez wszystkich czterech reprezentantów Komitetu Założycielskiego i złożone w urzędzie dnia następnego.

Kolejna część spotkania dotyczyła omówienia statutu IGBiNT. Z dumą informujemy że jednogłośnie zdecydowaliśmy by Izba reprezentowała interesy następujących grup:


Traderzy


Inwestorzy


Kopalnie kryptowaluty


Influencerzy

 


Software house


Deweloperzy


Giełdy i kantory kryptowalut


Biura rachunkowe

 


Kancelarie prawne


Nowe technologie

Statut w formie uproszczonej acz uwzględniający interesy w/w grup zostanie przedstawiony na najbliższym spotkaniu IGBiNT, które odbędzie się 10/05/2018.
Ostatnia część spotkania poświęcona była na omówienie informacji prasowych, budowy i zawartości strony IGBiNT.pl oraz możliwości współpracy ze wszystkimi organizacjami i komitetami działającymi na rzecz rozwoju technologii Blockchain, kryptowalut i nowych technologii w Polsce.

Zdecydowaliśmy również, że najbliższe spotkanie Komitetu Założycielskiego odbędzie się 10/05/2018r. Wybierając tę datę uwzględniliśmy zbliżający się długi weekend oraz Polski Kongres Bitcoin organizowany przez PSB w dniach 11-12/05/2018.

Na spotkaniu przedstawimy pełny plan działania na najbliższe miesiące oraz będziemy kompletować deklaracje członkowskie kolejnych zainteresowanych Izbą podmiotów.

Priorytetowym celem na ten moment jest zarejestrowanie Izby w terminie nie przekraczającym 6 miesięcy. Wszyscy członkowie komitetu dołożą wszelkich starań aby uczynić to jak najszybciej.