Roadmap

Jesteś tutaj

 
 • Premiera filmu pt „Krypto"

  23/02/2018

  Kino Luna, Warszawa - Anna Streżyńska na premierze filmu pt. “Krypto” publicznie stwierdza, że rząd nie ma partnera do rozmów co do kształtu legislacji blockchain od strony biznesowej oraz, że konieczne będzie utworzenie takiej Izby.

   
 • Zjednoczenie grupy entuzjastów

  28/02/2018

  Grupa osób posiadających bardzo podobne zainteresowania, wyobrażenie co do świata blockchain, kryptowalut i nowoczesnych technologii jednoczy się na jednym z komunikatorów Internetowych (Telegram). W skład grupy wchodzą m.in Piotr Bień (komitet założycielski IGBiNT), Piotr Ostrowski (MelomanBTC), Karol Stańczak (becometa).

   
 • Żądania KAS

  29/03/2018

  Krajowa Administracja Skarbowa zwraca się z żądaniem udostępnienia danych swoich użytkowników (jak się później okazuje: w przekroczonym zakresie) do giełd oraz kantorów kryptowalut operujących na terenie Polski.

   
 • IGBiNT - po raz pierwszy

  02/04/2018

  Użytkownik forum.bitcoin.pl - Bagder (a zarazem jeden z głównych inicjatorów zawiązania się Izby) tworzy publiczny temat dostępny dla każdego przeglądającego forum z propozycją zebrania deklaracji 100 podmiotów gotowych utworzyć Izbę.

   
 • Komunikat Ministerstwa Finansów

  04/04/2018

  Ministerstwo Finansów na 26 dni przed końcem okresu podatkowego publikuje komunikat w którym wykazane zostały skutki podatkowe obrotu kryptowalutami w PIT, VAT i PCC. Komunikat w dosłownym znaczeniu zabijają branżę kryptowalut w Polsce, a posiadaczy kryptowalut wpędza w spiralę długów podatkowych.

   
 • IGBiNT - akumulacja sił

  09/04/2018

  Karol Stańczak (becometa - strona www, social) oraz Piotr Bień (komitet założycielski) spotykają się z Krzysztofem Piechem, Minister Anną Streżyńską oraz Posełem na sejm RP Jackiem Wilkiem w sprawie pomysłu środowiska na zawiązanie Izby. Wspomniane osobistości wyrażają zainteresowanie pomysłem i dzielą się swoimi spostrzeżeniami.

   
 • Pierwsze spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. Kryptowalut

  09/04/2018

  Jacek Wilk organizuje pierwsze spotkanie powołanego przez siebie Parlamentarnego Zespołu ds. Kryptowalut. Rozmowy w kuluarach pozwoliły wypracować więcej wspólnych punktów styku środowisk około-blockchainowych i zawiązanie się bliższych relacji pomiędzy osobami obecnymi na spotkaniu.

   
 • Happening pod budynkiem MF

  20/04/2018 godz. 13

  Pod Ministerstwem Finansów odbywa się happening pod tytułem “Chcemy płacić proste podatki od kryptowalut” organizowany wspólnie przez m.in Trading Jam, FxMag, Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu, Instytut Kryptografii czy Comparic. Za organizację odpowiadało w sumie 22 osoby.

   
 • Pierwsze spotkanie zainteresowanych IGBiNT

  20/04/2018 godz. 18

  Pierwsze spotkanie podmiotów zainteresowanych stworzeniem, a następnie uczestniczeniem w Izbie Gospodarczej Blockchain i Nowoczesnych Technologii. Ponad 40 osób na żywo debatowało, wymieniało się swoimi propozycjami dot. działalności Izby, a w ostatecznym rozliczeniu wybrało Komitet Założycielski.

   
 • Pierwsze spotkanie Komitetu Założycielskiego IGBiNT

  26/04/2018

  Przedstawiciele Komitetu Założycielskiego IGBiNT w składzie: Robert Wojciechowski, Łukasz Zgiep, Piotr Bień oraz Rafał Kiełbus spotkali się w celu zaplanowania następnych działań, które doprowadzą do zawiązania się IGBiNT. Jednym z efektów spotkania jest utworzenie Stowarzyszenia pod nazwą Stowarzyszenie Blockchain i Nowoczesnych Technologii (SBiNT).

   
 • Drugie spotkanie zainteresowanych IGBiNT

  10/05/2018

  Na spotkaniu przedstawimy pełny plan działania na najbliższe miesiące oraz będziemy kompletować deklaracje członkowskie kolejnych zainteresowanych Izbą podmiotów.

Inicjatywę WSPIERAJĄ

Firmy, które okazały nam wsparcie na dowolnym etapie powstawania IGBiNT.

O Izbie

Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii reprezentuje interesy branży na mocy obowiązującego prawa polskiego. Edukacja, współpraca z organami oświaty i rządowymi, kształtowanie zasad dobrych praktyk, wspieranie rozwoju gospodarczego Polski, rozstrzyganie sporów z urzędami stanowi namiastkę możliwości IGBiNT.
Jednym z najważniejszych praw Izby jest możliwość tworzenia i opiniowania ustaw dotyczących interesów jej członków i całej branży.

Dane korespondencyjne

HWW - Hewelt Wojnowski i Wspólnicy
al. Solidarności 68/121,
00-240, Warszawa

kontakt@igbint.pl

 

Newsletter

Jeżeli chcesz być z nami w kontakcie i otrzymywać ważne wiadomości z obszaru regulacji nowych technologii w Polsce oraz ostatnich działań IGBiNT, zapisz się na nasz newsletter.