Blog

Jesteś tutaj

23/04/2018
0
  2

Pierwsze historyczne wydarzenia

Piotr Bień

Dnia 20/04/2018 odbyły się dwa historyczne spotkania.
Pierwszym z nich był happening zorganizowany przez Trading Jam pod Ministerstwem Finansów w Warszawie.
Przybyło około 300 osób reprezentujących świat blockchain i nowych technologii, a dzięki wysiłkom całej społeczności Ministerstwo zadeklarowało się zrezygnować z podatku PCC i nawiązało konsultacje z przedstawicielami świata kryptowalut i blockchain - organizacji walczących o rozwój polskiej gospodarki.

>>>
16/04/2018
0
  1

Inicjatywa powołania Izby

Badger

W poprzednich częściach wyjaśniłem sytuację w której się znaleźliśmy. Wyraźnie widać, że brak jest silnego głosu od strony środowiska, który byłby zrozumiały dla sfer rządzących krajem. I jasno wynika - że aby taki głos został wysłuchany, musi powstać podmiot na tyle silny i zorganizowany, że będzie w stanie tego dokonać.

>>>
15/04/2018
0
  0

Blockchain, kryptowaluty i działanie Państwa

Badger

Poprzedni post skończyłem o tym, że banki zamykają klientom rachunki bankowe - pomimo, że prowadzenie takiego rachunku jest obowiązkowe dla przedsiębiorstw w Polsce. 
Bez rachunku bankowego nie można prowadzić działalności. W ten sposób likwidowana jest działaniami poza stricte prawnymi cała branża związana z blockchain.
Te niesprawiedliwe, zakulisowe działania są niegodne państwa prawa - ale nie ma, kto się temu przeciwstawić. 

>>>

Najnowsze wpisy na blogu

Inicjatywę WSPIERAJĄ

Firmy, które okazały nam wsparcie na dowolnym etapie powstawania IGBiNT.

O Izbie

Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii reprezentuje interesy branży na mocy obowiązującego prawa polskiego. Edukacja, współpraca z organami oświaty i rządowymi, kształtowanie zasad dobrych praktyk, wspieranie rozwoju gospodarczego Polski, rozstrzyganie sporów z urzędami stanowi namiastkę możliwości IGBiNT.
Jednym z najważniejszych praw Izby jest możliwość tworzenia i opiniowania ustaw dotyczących interesów jej członków i całej branży.

Dane korespondencyjne

HWW - Hewelt Wojnowski i Wspólnicy
al. Solidarności 68/121,
00-240, Warszawa

kontakt@igbint.pl

 

Newsletter

Jeżeli chcesz być z nami w kontakcie i otrzymywać ważne wiadomości z obszaru regulacji nowych technologii w Polsce oraz ostatnich działań IGBiNT, zapisz się na nasz newsletter.